Sos.Fabrica de Glucoza, autobuz 135.

Descrierea partidei:
Lacul Floreasca a fost impartit in doua:
-un bazin are taxa 100lei si detine exemplare mari de crap, foarte mult, se pescuieste doar C&R;
-al doilea bazin,unde am si pescuit,are taxa 50lei si se retine doar caras si somotei african fara limita,crapul se elibereaza. Am prins de la 6.30 la 11.00 - 17 bucati crap intre 2.5 si 5KG eliberat si 15 somotei, caras nu exista oricum, doar de reclama. Apa este foarte proasta, plina de alge, o culoare verde intens, mai ales pentru asa o densitate de crap, de aceea pestele este si bolnav, crapul in special, rar vezi un exemplar sanatos, fara rani sau ulceratii pe el, data viitoare voi lua mai multe medicamente de acasa sa-i tratez pe cei prinsi de mine.
Partida a fost buna, m-am distrat cu foarte mult peste in timp foarte scurt, dupa 11.00 e pierdere de vreme pentru ca nu mai manaca deloc.
Paznici OK dar te controleaza des ca nu cumva sa retii vreun crap.
Investitia in peste se cunoaste dar daca nu se face ceva cu calitatea apei si un tratament pestilor cred ca vor muri in scurt timp. Banuiesc ca sufera de saprolegniaza, un parazit ce devine mortal daca nu este combatut/tratat.