A fost o balta de care m-am indagostit si pe care am pescuit cativa ani buni, cu mare drag insa de anul trecut, am zis ca nu mai am ce cauta acolo. Am organizat mai multe iesiri sub forma de concurs impreuna cu colegii de munca si de fiecare data am plecat cu aceeasi dezamagire.
Paznicii cu un vocabular departe de cotele admise intr-un spatiu decent, fiind chiar si o balta de pescuit, nu fac nimic altceva decat sa te impinga sa nu mai treci pe acolo. La ultima partida, fiind un numar de 10 pescari, ne-am propus ca la ora 17.00 sa incepem sa strangem. La ora 17.30 desi stransesem si impartaseam senzatiile si impresiile partidei, paznicii au venit sa ne spuna sa ne grabim ca nu e loc de taclale si daca vrem sa mai stam sa platim. De fiecare data nici o poza nu apuci sa-i faci ca daca e pe langa tine deja iti reproseaza sa-l elierezi mai repede (chiar la ultima partida mi-a spus sa-l eliberez mai repede desi de abia ii dadeam cu sprai. Nici nu l-am mai cantarit de nervi.)
Asadar pentru mine a fost o balta extraordinara, felicitari administratiei pentru realizari, insa eu nu mai calc pe acolo.