Din Tulcea se trece cu bacul spre Tudor Vladimirescu iar de acolo se continua pe drumul pietruit spre Pardina. Inainte sa intrati in Rezervatia Delta Dunarii o sa treceti pe la un control, deci trebuie sa aveti la voi buletinul de identitate, dovada ca ati achitat taxa de acces in rezervatie, permisul de pescuit si plata taxei pentru acces auto. Tineti drumul pietruit spre Chilia Veche (sunt si portiuni cu asfalt proaspat turnat) iar la primul pod peste Canalul Mila 35 (sau Mila 36 cum este cunoscut local) pe stanga o sa vedeti o barca unde sta politia de frontiera 24/7. Mergeti mai departe aprox. 2 km si o sa dati de alt pod peste canalul Stipoc. Inainte de a urca pe pod faceti stanga si mergeti pe malul Dunarii, aproape de gura canalului Stipoc, acolo am pescuit eu.
In prima zi am avut trasaturi la porumb uscat si porumb cu aroma de usturoi, chiar am prins 2 crapi, dar am scapat 3. In restul zilelor trasaturile au fost aproape inexistente, din pacate. Zona de pescuit este frumoasa, dar la mal este apa mica si mal. Trebuie sa aveti grija sa nu intre telefonul pe roming, eu la Vodafone aveam semnal 3G full acolo pe mal, voce si internet ca la oras.
Am mai incercat sa rame negre, coropisnite, dar nu am avut succes de vreun somn.
Va las mai jos cateva poze si video: