Balta se afla in spatele Casei Scanteia pe soseaua care duce spre aeroport dupa fantana miorita este un peco Petrom imediat dupa aceasta benzinarie se face dreapta pe o staduta este un semn de interzis la intrare dar nu se tine cont de el.

- Data partidei de pescuit: 23-02-2015
- Taxa pescuit: 10lei
- Nade si momeli folosite:
-

Alte informatii utile:
- Nu se pescuieste noaptea
- Se poate pescui in regim: C&R sau cu Retinere (in limita cantitatii admise)

Drumul de acces, impresii, recomandari:
-

Descrierea partidei:
Am fost si ieri insa desi apa este din nou in crestere situatia era cu totul alta! Ciortanii care acum nici o saptamana efectiv clocoteau in oala au disparut complet... inexplicabil si incredibil, nu am reusit sa prind decat 2 in jur de 500 de g, asta avand in vedere ca miercurea trecuta luai unul la 3 minute! Am luat in jur de 3-4 kg de platica frumusica... 200-400 g bucata, 3 carasi din care unul pe la 800g, cativa balosi si cred ca fara a exagera... 150 de ghiborti cat degetul! Oricum ai da, daca in 2 minute nu ti-a tras platica s-au ceva adevarat, ai in ac un ghibort care a inghitit pana in stomac!!!! Mentionez ca am dat la feeder si ca agata intr-un stil rar intalnit! Cred ca am lasat undeva la 10-15 plumbi cu acele aferente! Pe mijloc sunt niste radacini de stejar, deci agataturi masive, in care a fost suficient pana au lasat 2-3 persoane mai ... incepatoare sa zic asa... niste metri buni de guta de 40... si cum toata lumea da la feeder cu un maxim zic eu 25 ... va puteti da seama ce se intampla... Oricum, pentru vremea asta,la 10 lei, aproape de casa, nu iti trebuie nada, ai activitate continuu... atat timp cat daca cumva prinzi un ciortan, crap, chinezesc si ii dai drumu sa nu iasa cu scandal mare... zic eu ca e binisor!