Localitate: Valea Plopilor
Scurta descriere
Se iese din Bucuresti prin Sos. Alexandriei, pe la km 33 - unde este indicatorul spre Valter Maracineanu, se face la dreapta pe langa o sonda; dupa 5-600 m se face la stanga pe langa o ferma - este un drum care coboara chiar la balta. Tot drumul pana la balta este asfaltat. Specii: Ten, crap romanesc, salonta, novac. Momeli: porumb. Alte informatii utile: Se poate pescui cu max. 3 lansete si 2 undite; pentru fiecare lanseta se mai plateste 10 lei. Taxa: 70 lei/zi si 100 lei/noapte.

Salut,Catalin ma numesc si vreau sa va dau cateva detalii despre balta ,cea mai buna momeala e rama si porumbu bonduel,incercati daca se poate malul cu cabana ,e apa mai adanca,nu folosoto lansete,mananca ft bn la undita dar mai ales la shefild ,cu o singura conditie sa nu fie galagie,eu am pescuit de 3 ori intr-o sapt cate 7-8 ore pe zi,nu conteaza orele mananca toata ziua,prima partida 35kg,a doua 25 kg si ultima am cam facut galagie cu inca 2 tovarasi si nu am prins cine stie ce,in concluzie consider ca e cea mai populata balta din zona,dovada e cantitatea mare de peste prins,maine 26,06,2012 vreau sa ies din nou la pescuit ,revin pe forum pe 27 poate si cu niste dovezi,fir intins

Mi-a fost recomandata de catre niste colegi iar weekendul trecut am fost alaturi de familie si alti doi impatimiti sa pescuim. Numai eu, la patru scule am plecat cu 12 kg crap. In medie fiecare a prins peste 10 kg. Nu stiu daca asa se prinde tot timpul sau am avut noroc. Proprietarul ne-a pus la dispozitie un gratar si am putut sa comandam o cafea, un suc, etc, direct pe balta. Recomand sa incercati. Mai nou se numeste Comoara Pescarilor. ( fosta Balaria 1)

Sună 0722 291 909