Amplasare: Piatra Olt. Cai de acces: Autoturism. Se ajunge pana la balta, drum foarte bun. Specii: Caras, crap, stiuca. Momeli: Mamaliga, boaba de porumb, pufuleti. Alte informatii utile: Se poate retine toata cantitatea prinsa, inclusiv pestii de o zi! Am fost pe data de 15 si 16 septembrie 2007. In doua zile am prins doua kg de caras si in plus duminica am avut parte gratuit de un spectacol de manele si injuraturi. Nu sunt cosuri de gunoi, nu sunt toalete. In rest vreme superba, aer proaspat, natura.

Locatie: Strada Aluniș
Piatra Olt, Olt, Romania

Sună 0725 559 490

Este format din cinci lacuri, in suprafata totala de 19 ha, dintre care trei pentru cresterea puietului, iar doua pentru pescuit sportiv.
Primele trei lacuri sunt folosite pentru cresterea puietului de crap si cteno atat pentru popularea celorlalte lacuri din complex, cat si pentru vanzare.
Lacurile pentru pescuit ale complexului au o traditie printre pescari, aici gasindu-se cel mai bun loc de pe raza judetului pentru pescuitul la rapitor (in special stiuca), dar si pentru cel de crap, aici prinzandu-se exemplare mari de crap (12-22 kg).
Lacurile de aici sunt amenajate astfel incat sa satisfaca exigentele oricarui pescar, oferind toate conditiile atat pentru pescuit, cat si pentru relaxare. Fiecare stand de pescuit este dotat cu umbrar utilat cu tot ce este necesar pentru servirea mesei (banca, masa, gratar).
De asemenea, complexul dispune de o parcare de 50 locuri.
La cererea pescarilor s-a deschis un magazin de unde isi pot procura produse pentru pescuit, dar si produse alimentare.
Pentru ca lacurile de pescuit de aici sunt suprapopulate, in fiecare sezon aici se organizeaza concursuri atat pentru pescuitul la rapitor (din barca), cat si pentru cel la crap.
Ca specii de pesti, aici gasim stiuca, somn, crap, caras, rosioara, babusca.