Se iese din Bucuresti pe la Mihailesti, ajungeti in Alexandria, in centrul Alexandriei faceti la dreapta, mergeti cca 1 km, iar la un Petrom se face la stanga spere TN. MAGURELE, apoi CORABIA si, in final, Grojdibodu. Dus sunt cca 200 km. Am fost vineri 09.03.2007- pana Sambata 10.03.2007, am pescuit si noaptea cu inca 4 prieteni. Eu am luat cca 56 de kg la 2 bete 5 m, altul 34 kg, altul 51 kg, iar celalalt 28 kg. Numai Ciortan intre 250 si 800 g, mai pica si cate un somn la 1,5 kg, dar noi nu am luat decat Ciortan! Mergeti Acolo! cea mai mare experienta si cele mai frumoase locuri de pescuit,in special ptru Unditari! Specii: Ciortan 250-800 gr,Somn 1-3 kg, stiuca 1-2 kg,etc. Momeli: Cocolos de mamaliga, patratica, rama rosie de balegar mare, cat se poate de mare, boabe in conserva!

Informatii oferite de Rachita Andrei
------------------------

De la Corabia este al-3-lea sat catre V. De la drumul principal se face la stanga dupa biserica si dupa 150 m se vad canalele. Drumul este foarte bun. Specii: Crap, Somn, Stiuca, Caras. Momeli: Mamaliga si rama. Este bine sa se arunce si putina momeala. Administratia baltii: fara plata. Alte informatii utile: nu poti face fate la mai mult de doua bete. Cele de 9 m am vazut ca sunt cele mai bune. Se pescuieste nebuneste. Nu poti face nicio pauza. Acum este momentul pentru ca la cati pescari se duc zilnic acolo... nu stiu cat o sa mai traga asa nebuneste. Fir intins!