thread: Balta Pereschiv Fichitesti

  1. #1
    Senior Member
    21.04.2017
    Romania
    560

    Balta Pereschiv Fichitesti

    Iazul Pereschiv se afla in Podu Turcului sat Fichitesti la o distanta de 90 km de Bacau si 20 de km de Barlad si are o intindere de 130 hectare !!! Balta a fost populata in primavara anului 2017 cu crap si caras.
    Sună 0755 507 647
    REGULAMENT
    -NU SE ELIBEREAZA FRACŢIUNI DE PERMIS FUNCŢIE DE TIMP SAU VARSTA PESCARULUI -ACCESUL LA PESCUIT SE FACE NUMAI IN ZONELE SPECIAL AMENAJATE
    -ARE DREPT DE PESCUIT NUMAI POSESORUL DE BILET CHEAR DACA ACESTA ARE DOAR O UNDITA -SUNT ADMISE 4 SCULE DE PESCUIT ( LANSETE SAU UNDITE )
    -PESCUITUL SI INDADIREA SE FACE NUMAIDE LA MAL.NU SE ADMITE PESCUITUL DIN BARCA -NU SE ADMITE PESCUITUL PRIN METODE INTERZISE DE LEGEA 192/2001DE GENUL -PESCUITUL CU "GREBLA" SAU CU MANA -PESCUITUL CU "ARICIUL^ CÂRLIGELOR DE AGATAT -CANTITATEA MAXIMA DE PESTE ADMISA PENTRU UN PERMIS DE PESCUIT ESTE DE 5 KG DE CRAP DACA SE DEPĂŞEŞTE ACEASTA CANTITATE,PESTE IN PLUS SE VA RETURNA ÎNAPOI IN APA
    -DACA GREUTATEA UNUI EXEMPLAR PESCUIT DEPĂŞEŞTE 5 KG ACESTA SE VA ELIBARA IMEDIAT IN APA .PRIMINDUSE CA BONUS O PARTIDA DE PESCUIT
    -UN PESCAR POATE OCUPA CIRCA 5 METRI PE MAL
    -PARTIDA DE ZII SEVA DESFASURA DE LA RĂSĂRIT PANA LA APUSUL SOARELUI -PARTIDA DE NOAPTE SE VA DESFASURA DE LA APUSUL SOARELUI PANA LA RĂSĂRIT
    ATENTIE !!!
    -PESTELE MAI MIC DE 1 KG SE VA ELIBERA IMEDIAT DIN CARLIG,EXCEPTIE FACAND CARASUL ( CARASUL NU SE INCLUDE IN CELE 5 KG DE PESTE ADMIS)
    -CAPTURA SE VA PASTRA IN JUVELNIC PANA LA ÎNCHEIEREA PARTIDEI DE PESCUIT -PESCARI SE VOR SUPUNE CONTROALELOR EFECTUATE DE CĂTRE PERSONALUL FERMEI
    VA MULŢUMIM SI VA RUGAM SA PASTRATI CURATENIA SI LINIŞTEA IN ZONA STANDULUI DE PESCUT!!!
    NE REZERVAM DREPTUL DE A SELECTA CLIENŢII


  2. #2
    Neînregistrat
    Vizitator

    Tarif de pescuit?

    Buna ziua! Tarif de pescuit?

  3. #3
    PETRE
    Vizitator

    Fichitesti august 2019

    Salut,
    Am fost de curand pe aceeasta balta am pescuit de joi pana duminica....5 pescari 20 de lansete toate plantate...la vechea stana,un loc foarte cautat de pescari balti.Am prins 3 romanesti 2-3 kg plus 10-15 castraveti(cteno pana la 1kg)
    Ca drum de acces pana la canton poti intra si pe ploaie taxa 100 ron 24h +50 ron plantat am prins si vreme buna si ploaie , ca impresie , balta superba ca peisaj ne-am simtit excelent personal amabil (cat de cat Peste nu mai are .....cel putin nu cum o stiam eu in uram cu 10 15 ani ) 20 de lansete sa nu dea nimic mai mare iti pii un semn de intrebare tinand cont ca am batut 300km aveam ceva asteptari dar din pacate seamana mult cu baltile din jurul Bucurestiului doar povesti au mai ramas din ele

  •