Este o balta dotata cu umbrelute si masute, taxa este de 15ron/pers/3bete, iar crapul se plateste cu 13ron/kg carasul gratis.
Pescuit ziua: 15.00 lei / 12 h
Judetul Arad in Comuna Misca se poate ajunge din Arad-Simand-Chisineu cris-la aprox 15 km se face un drum la dreapta(este indicator) intrati in comuna treceti de biserica de pe partea dreapta iar pe stanga va aparea un indicator spre balta , mergeti pe strada pana in capat iar balta va fi pe partea dreapta. Nr tel proprietar 0722281516 .Balta este momentan de dimensiune medie dar au terminat lucrarile la a doua balta care este ca dimensiune mare urmand ca din 2010 sa se poata pescui pe ea. Sunt ciupercute cu mese si banci. Este o balta curata, avand o portiune cu trestie. Sunt exemplare mari de crap. Se organizeaza concursuri de pescuit. Anul acesta intrarea a fost 15 ron/pers/3 bete ( nu este taxa de agrement )iar crapul se plateste 13 ron / kg carasul este gratis.
Sunt 3 balti , din care se poate pescui in unul singur , balta de dimensiuni medie (amenajat cu bancute si "umbrele") , are stuf intr-un colt. In balta este caras , populat crap recent nu a fost , dar cica exista. Am pescuit aprox 1 ora si duca care la a venit la fir de par cu 4 boabe de porumb un caras de 10 cm am plecat. Pe balta se tin si concursuri . Crap cica exista si de 6 kg. Sincer nu am fost impresionat de balta . taxa 15 lei , si crapul se plateste.